• 0 voturi - 0 în medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
De la ce vine numele vostru?

Glad to hear that, BlueNinja. Sigur ca le-am vazut.

Vlad, de la Vlad Tepes, singurul ce a facut romanii sa nu fure, Codrin de la codru, ca sunt profesor de silvicultura si Dacian pentru ca toti membrii familiei mele, de parte barbateasca au un nume roman. Acesta e si numele ce mi-a fost ales la nastere, din acest motiv.
,,Prin sentimente, oricare ar fi ele, atarni de oameni. Prin inteligenta ii domini." Iorga

Larisa smilie de la Larisa Tongue Andreea smilie pai pe fratior il chema Andrei si asa ca si mie mi-au pus numele Andreea iar numele de familie doar strabunicii stiu de unde vine Tongue
logica este seaca, poezia este vie - osho

De la numele meu adevarat, adica Alexandra. Mi-ar fi placut de fapt sa-mi pun Алексa (= Alexa; л=l, c=s in alfabetul chirilic).

hm... simple point
mi a venit asa pe loc Big Grin
ma consider un simplu punct pe care l am tradus in frumoasa si minunata limba franceza

Amrita este pseudonimul pe care si l-a luat Maitreyi Devi in "Dragostea nu moare". Inseamna nemurire in sanscrita.

p.s. simple pont, credeam ca se citeste in engleza. Smile si poanta (gluma) simpla suna fain! Smile)
"Nu te simti niciodata singur daca ai o carte in mana"

Arturo-Perez Reverte

[color]Arta din Romania[/color]
same old things

asa e insa si in franceza inseamna acelasi lucru Smile de fapt e point Big Grin

username-ul asta l'am nascocit recent, k sa nu fie la fel cu cel de messenger.Ma rog,recent e un termen relativ Tongue Am ales snookerdog89 prentru ca habar nu am cu ce se mananca snooker-ul(stiu doar k se joaca pe o masa de biliard,cu bile rosii in principal; dak nu am nimerit-o n-am ce-i face - sunt nitzel cam ignorant),si imi plac la nebunie cateiii(dar stau la intr-un apartament prea mic ca sa detin unul Sad ) Asa mi-a venit pe moment,si a ramas.

...m-am inscris cu numele meu, doar pt k n mi-a venit nimik in minte atunci...numele meu vine de la zeita vanatorii...mama era innebunita dupa Legendele Olimpului...si adora numele Diana....iar....o...este numele meu de familie....Smile...

Eliza e numele meu, deci nu poate fi ceva mai clar Big Grin!

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Utilizator(i) care navighează în acest subiect:
1 Musafir(i)

© 2014 delibris.net